Ціаноакрилат

Ціаноакрилат

Універсальність - найцінніша якість цианакрилатних клеїв.

Універсальність - найцінніша якість цианакрилатних клеїв, більш відомих як «суперклей».

Ціанакрилатні клеї склеюють вироби з гуми, пластмаси, металу, дерева, шкіри, кераміки, феритів, каменю, пробки, скла та паперу.

Допускають поєднання склеюваних поверхонь без стиснення. Чи не вимагають нагрівання. Не містять розчинників. Нерозчинні, атмосферостійкі.

Якщо вам необхідно терміново щось склеїти, то застосування ціанакрилатного клею дозволить значно скоротити час, спростити роботу і забезпечити надійність з'єднань. Цей клей один з небагатьох, який миттєво склеює будь-які поверхні і заслуговує на свою назву – універсальний.

З моменту своєї появи на світі суперклей творив навколо себе легенди та міфи. Так, один із них свідчить, що цей клей був винайдений для склеювання бойових ран під час В'єтнамської війни.

Насправді ціаноакрилатний суперклей винайшов американець Гаррі Кувер, співробітник компанії «Істман Кодак» під час Другої світової війни. Кувер займався пошуком прозорого пластику для гарматних прицілів та випадково отримав ціаноакрилатне з'єднання.

До складу клею можуть входити модифікуючі добавки, стабілізатори, загусники, пластифікатори, стимулятори адгезії, інгібітори затвердіння, наповнювачі.

Ціанакрилатний клей має високу адгезію до металів, скла, дерева, гуми, його відрізняє висока вологостійкість і високо міцнісні характеристики.

Суперклей — це дійсно дивовижна речовина, яка сьогодні є найбільш популярною і простою у використання під час ремонту, у промисловості, будівництві і, звичайно ж, побуті.

У будівництві суперклеї з ціанакрилатом застосовуються від простих з'єднань (різної фурнітури, ущільнювачів до вікон та дверей та ін.) до комплексних монтажних робіт великої складності – для з'єднання різнорідних, пористих з поверхні та вертикальних за розташуванням предметів та матеріалів.

>

Суперклей також використовується в машино- та приладобудуванні, виготовленні надміцних з'єднань для роботи в агресивних середовищах.

Клеї на основі ціаноакрилатів легко витримують навантаження 150 кг/см2 і температуру до 70-80 С.

Суперклей схоплюється від вологості повітря, а не від повітря. У пустелі його використовувати проблематично. В основі схоплювання суперклею лежить реакція полімеризації ціанакрилату, з якого складається. Така реакція каталізується найдрібнішими частинками води, що знаходяться в повітрі або на поверхні предметів, що склеюються.

Пари ціаноакрилату токсичні — обов'язково працюйте з клеєм у приміщенні, що провітрюється. Використовуйте потрібну кількість клею.

Багато суперклею наносити не слід з таких причин: по-перше, це збільшить час його застигання та погіршить якість роботи; а по-друге, велика ймовірність, що надлишки виступлять зі шва і до деталі дуже міцно приклеяться пальці або інші предмети, якими притискалися частини, що склеюються.